Yeni Ford Focus

ford focus 2012 Yeni Ford Focus

Ford Focus yenilenen tasarımıyla ön görünüş olarak beğenimi kazansa da özellikle hatchback kasasında arka tasarımı itici gelmişti. Ancak gün geçtikçe gözünüz alıştıkça seviyorsunuz sanırım. Şu anda tasarımı gayet güzel ve dikkat çekici geliyor.

Yeni Ford Focus’ta en az yeni olan belki de tasarımı. Çünkü araçta o kadar çok teknik yenilik var ki tasarım bunların sadece bir parçası olabiliyor. Peki nedir bu yenilikler ?

  • 1.0 EcoBoost motor
  • Aktif Şehir Güvenlik Sistemi
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi
  • Şerit Takip Sistemi

3 silindirli 125 HP gücünde 1.0 EcoBoost motor Overboost fonksiyonu sayesinde 200 Nm güç üretiyor. Bu tip C segmenti araçlarda Volkwagen 1.4 motorlar kullandığında bile neler oluyor derken şimdi bir de 999 cc gibi, bir su şişesi büyüklüğündeki hacimde motorlar kullanılmaya başlandı. Motor hacmi bu kadar küçüldüğünde akla ilk gelen performans ve tüketim oluyor tabi ki. 125 HP gücünde 200 Nm tork üreten bir motor performans açısından yeterince iyi. Tüketim konusunda çok daha iyi sonuçlar beklesek de 5.1 lt fabrika tüketimi verilerini sunan Ford, yapılan bağımsız testlerde 7.0-7.5 lt gibi tüketimler sergiliyor. Bu tüketime ekonomik diyemesek de makul diyebiliriz. Ancak gerek ülkemizde her geçen gün artan vergi oranları sebebiyle gerekse de CO2 salınımının azaltılması göz önünde bulundurulduğunda Ford mühendislerini 1.0 EcoBoost motorunu sundukları için tebrik etmek gerek.

Dış tasarımıyla oldukça dikkat çeken Ford Focus aynı akıcı tasarımını iç mekanda da sergiliyor. Kokpitteki buton kalabalığı alışkanlık gerektirse de yeni Ford Focus tam bir teknoloji üssü. Sürüş özellikleriyle dikkat çeken Ford Focus özellikle sunduğu güvenlik donanımlarıyla sınıfında rekabetçi olduğunun ipuçlarını veriyor.

Aktif Şehir Güvenlik Sistemi’nin yer aldığı yeni Ford Focus 30 km/s hızın altında çalışıyor ve yaklaşan cisimlere karşı siz tepki verip de fren yapmadığınız takdirde otomatik fren yapıyor. Bu da şehir içi trafiğinde önemli bir avantaj sağlıyor. Hele ki sağ elimize telefon yapışık bir kullanıcı topluluğu olan bizler için son derece yararlı ve gerekli bir sistem. Ancak yine de buradan uyarımızı yapalım. Telefonumuz kapalı yolumuz açık olsun. 2 dk. sonra mesaj atsanız veya arayan kişiyi cevaplasanız bir şey kaybetmezsiniz herhalde !

Kör Nokta Uyarı Sistemi ile 65 km/s hızın üzerinde sinyal verdiğinizde sağınızda veya solunuzda kör noktada bulunan bir araç var ise aynalarınızdaki sarı uyarı ışığı size kör noktada araç olduğunu belirtiyor. Eğer sinyal vermeden şeridin dışına çıkarsanız bu sefer göstergelerinizde uyarı ışığı yanıyor. Eğer bu ışığı dikkate almayıp aracınızı şeride sokmazsanız direksiyonunuz titremeye başlıyor. Eğer buna da tepki vermezseniz eh ne yapsın araç sizi ve trafiği düşünüp aracınızı tekrar şeride sokuyor size de bu kadar dikkatsizlikten sonra otur bir yerlerde çay,kahve bir şey iç kardeşim böyle araba mı kullanılır diyor icon smile Yeni Ford Focus Yok yok bunu siz kendi kendinize söylüyorsunuz:)

Sonuç olarak yeni Ford Focus sınıfında gerek tasarımıyla gerekse sunduğu sistemlerle kullanıcıyı fazlasıyla tatmin ediyor. 1.0 lt.lik EcoBoost motor için 1.400 TL fazladan ödemeniz gerekse de bunun karşılığını fazlasıyla veriyor.

Ford Focus başlangıç fiyatı : 44.655 TL

Ford Focus Fiyat Listesi için tıklayınız. .

 

Incoming search terms:

  • new ford focus
  • ford focus
  • yeni ford focus
  • fort foks
  • fort focus 2013 model

Filed in: 2012 Modeller, 2013 Modeller, Ford Tags: , , , , ,

You might like:

Jeeplerin Ağababası Jeeplerin Ağababası
Mercedes E – BMW 5 – Audi A6 karşılaştırması Mercedes E – BMW 5 – Audi A6 karşılaştırması
Volvo V40 Volvo V40
Audi RS5 Cabrio Audi RS5 Cabrio

Leave a Reply

Submit Comment