Fiat 500L

Fiat 500L

haber fiat500L tr tem12 Fiat 500L

 

Karşınızda Fiat’ın yeni MPV’si. Nedir bu MPV? Önce bu kavramı açıklayalım. Çok net bir tanım yapacağım : Normal araçlardan yüksek hafif SUV’lardan alçak baba SUV’lar karşısındaysa alçakoğlualçak icon smile Fiat 500L Kısacası topuklu ayakkabı giymiş bir hatchback. .

Peki madem bu kadar alçak(!) nedir bu sitedeki işi !?

Mini Cooper Countryman ile başlayan akım Fiat tarafından devam ettiriliyor ve aslında bu araçlar çok kullanışlı olacak gitgide. . Eskiden toroslar vardı dağa tepeye vurmak için köylerin vazgeçilmeziydi. Halen daha da öyledir. İşte bu araçlar da şehrin içerisindeki üstün(!) yol yapımıza ayak uyduracak seviyedeler. Nedir bu üstün(!) yol yapılarımız? Çukurlarımız, kasislerimiz, belediye çalışmasının herhalde iktidar değişikliğiyle yarım kaldığı yollar vs. vs.

Peki bırakalım yolları,şartları,MPV’nin SUV’lar karşısında ezilişini de aracı anlatalım biraz. .

Fiat aslında ülkemizde yanlış tanınmış bir markadır. Sebebi Tofaş ile ortak meşhur Şahin,Kartallarımızı üretmesidir. Dolayısıyla da bir kalitesiz algısıdır yıkamadı gitti Fiat firması. Ancak İtalyan markası olan Fiat özellikle Gucci Editionları ile ilgi çekici düzenlemeler yapıyor araçlarına.

Fiat 500L işte bu 500 serisinin 4 kapılı ve yükseltilmiş hali. Ancak sadece bu kadar değil. Fiat bu aracında yeni motor seçeneklerini de sunmayı ihmal etmiyor. Özellikle 0,9 litrelik Twinair teknolojisiyle donatılmış motoru bizim gibi benzinliklerin vergi dairesine döndüğü ülkeler için önemli.

İlk izlenimde şirin ve sevimli olan bu araç, özellikle çocuklu hanımları ve genç aileleri hedef alıyor. Ayrıca aile babası gibi görünüp çapkınlığa çıkan beyler için de ucuza ilgi çekecekleri bir seçenek olabilir. (Bunlar benim fikrim değil tamamen CarPortasizm böyle söylüyor:)

Araç içi teknoloji konusunda da iyileştirmeler mevcut. 5 inçlik dokunmatik ekranıyla araç içerisinde facebook, twitter ve haliyle internet bağlantısı mevcut. Bunların yanında iPhone bağlantısı da mevcut demem komik olur herhalde tabi ki var . Tüm bunların yanıs sıra asıl hoşuma giden dijital radyo yayını yapıyor olması. Yani bizim gibi memlekete(Tarsus) giderken Toros dağlarına geldiğinizde radyoda cızırtılar meydana gelmeyecektir.

Çıkış tarihi olarak net bir tarih verilmese de tahminler 2012 sonu veya 2013 yılının ilk çeyreği ve dolayısıyla da Fiat Türkiye yetkilileri 2013 hedefi olarak iddialı fiyatlarıyla 1000 adet 500L satmak istediklerini belirtiyorlar. Bizim gibi banka kredisi ve araba delisi bir millet için bu çok da zor olmasa gerek icon wink Fiat 500L

Fiat 500L tanıtım videosu : Tıklayınız. .

 

 

 

Incoming search terms:

  • fiat 500l
  • FİAT 500L fiyat
  • fiat 500l fiyatı

Filed in: 2012 Modeller, 2013 Modeller, Fiat, Yakında Vitrinlerde Tags: , , , , ,

You might like:

Paris Otomobil Fuarı Paris Otomobil Fuarı

Leave a Reply

Submit Comment